Minu ultratriatloni võistlushooaeg on peagi algamas ning otsin kuni kahte abilist enda toetustiimi.

Minu esimeseks võistluseks on 2-korde ultratriatlon (7,6 km ujumist + 360 km ratast + 84,4 km jooksu) Saksamaal Emsdettenis. Stardipauk antakse 9. juunil ning võistlus kestab eduka soorituse korral eelduslikult ca 21 tundi.

Võistluspaiga poole asun oma toetusmeeskonnaga Tartust autoga teele 5. juuni varahommikul ja plaan on tagasi jõuda 13. juunil.

Tegemist on IUTA maailmakarikasarja kuuluva võistlusega, kuhu tänaseks on end üles andnud 69 ultratriatleeti. Nende seas ka mu hea ja tugev konkurent Richard Widmer, kes on seda ja ka mitmeid teisi MK etappe korduval võitnud. Temaga konkureerimiseks tuleb olla kiire nii võistlusrajal kui ka vahetusalades.

See on võimalik üksnes toetusmeeskonna abiga, kelle ülesandeks oleks mulle söögi, joogi ja muu vajaliku varustuse andmine, vaheaegade edastamine, minu sotsiaalmeedias postituste tegemine, et Eestis olevad kaasaelajad oleksid kursis, mis põnevat rajal ja raja ääres toimub. Loomulikult tuleb abiks olla ka muude võistluse ajal esile kerkivate küsimuste lahendamisega.

Seni on mu toetusmeeskonnad võistlustel kenasti hakkama saanud ja kamba peale on lahendatud ka ootamatusi, mida esialgu ei oskagi ette näha. Ka sel võistlusel tuleb kaasa inimesi, kes on toetustiimis juba olnud, seega know-how on olemas ja keegi jalgratast leiutama ei pea.

Mu toetusmeeskonna tegemiste ja nende nägemuse kohta saad täiendavalt lugeda siit ning pildimaterjali leiad siit.

Toetusmeeskonna liikmele tagan omalt poolt transpordi võistluspaika ja tagasi ning majutuse. Teisisõnu transpordi- ja majutuse eest abistaja midagi tasuma ei pea.

Huvi korral kirjuta mulle lühidalt e-mailile rait.ratasepp@gmail.com, miks sa soovid toetusmeeskonda tulla. Kuna aega napib, siis anna endast märku lähipäevil.

Teadmiseks veel nii palju, et toetusmeeskonda abilise valimisel ei lähtu ma sooviavalduste saamise ajalisest järjekorrast, vaid tähtsad on isikuomadused. Oluline on minu ja toetusmeeskonnaliikmete omavaheline klapp ning sobivus. Seega otsuse tegemise kriteeriumid on subjektiivsed. Juhul kui peaksin saama mitmeid sooviavaldusi, siis tõenäoliselt ma kõigiga kohtuda ei jõuaks. Sellisel juhul lõpetan otsingud sobivate inimes(t)e leidmisel.